Черкаська обл. м. Умань вул. Незалежності 1 тел. 04744 5-27-49 E-mail: centrallibrary19@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100022528305437

четвер, 26 січня 2017 р.

Голокост-пам"ять во спасіння


       Голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
         У 1933 році до влади в Німеччині прийшов А.Гітлер, який затвердив в країні націонал-соціалістичний режим. Цей режим ґрунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці –«арійці» належать до вищої раси, а євреї вважалися – нелюдьми.
         У 1939 році німецька армія окупувала Польщу, розвязавши тим самим Другу Світову війну. Череда легких перемог на початку війни дала Гітлеру можливість втілити свої задуми в життя. Він почав знищення єврейського народу, в основному вихідців з Польщі, де проживала найбільш значна частина єврейського народу. У виявлених після закінчення війни документах зазначено, що остаточною метою Гітлера було повне знищення всіх євреїв у всьому світі. 
         За роки війни нацисти знищили близько 6 млн. євреїв, з них півтора мільйона дітей, що становило близько третину загальної чисельності євреїв в усьому світі в той час. Планомірне знищення євреїв не можна назвати просто геноциду, наскільки безпрецедентним воно було за масштабами, опрацьованості і реалізації. Це була спроба знищити цілий народ, де б не перебували його представники. Саме тому геноцид єврейського народу в роки війни отримав назву – Голокост.
         Винищення євреїв, яке тривало в Польщі та інших окупованих нацистами територіях, було розширене й на Україну, одразу після вторгнення нацистських військ на територію СРСР 22 червня 1941 року. Айнзатцгрупи С (Північ) та Д(Чорноморське узбережжя) проводили масові розстріли євреїв та комуністів. З ініційовані нацистами єврейські програми, організації гетто та розстріли були майже в усіх містах, селах. Євреїв доправляли в табори смерті: Собібор та Белжец, де знищували.
         Наймаштабніші розстріли були зафіксовані в Одесі, де руминською владою було знищено 44 400 євреїв.
         За донесенням німецького офіцера Блоделя за два дні 29-30 вересня 1941р. в Києві в Бабиному Яру було розстріляно 33 771 чоловіків євреїв, циган.
         У Львові було найбільше гетто, в ньому утримували 409 тис. євреїв.
         Зберігаючи пам’ять про Голокост ми прагнемо, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.
         В бібліотеці до цієї дати була організована зустріч з громадянином Ізраїля з м. Кармієль  Скарбовським Йосифом Павловичем. Відбулася презентація книг "Нас прошлое держит в плену", "Дети войны помят хлеба вкус", де були  зібрані спогади очевидців трагедії, свідків розстрілів, в'язнів  концтаборів.
       
                                       


Немає коментарів:

Дописати коментар