Черкаська обл. м. Умань вул. Незалежності 1 тел. 04744 5-27-49 E-mail: centrallibrary19@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100022528305437

понеділок, 3 березня 2014 р.

Шевченко і музика

до 200-річчя з Дня народження Т. Г. Шевченка


Щовесни, коли пахнуть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.


27 лютого 2014 року в читальному залі центральної бібліотеки для дорослих зібралося шановне товариство викладачів, майстрів, студентів УДПУ та учнів професійно-аграрного ліцею, щоб ознайомитися з однією яскравою сторінкою творчості Т. Г. Шевченка, відкрити для себе Великого Кобзаря як музиканта і пісняра. Ще з раннього дитинства Тарасу прищепили палку любов до народної пісні. Його рідна ненька і сестра Катерина співали йому колискові і ліричні пісні, а батько і дід - козацькі та історичні.


З дитинства він мав надзвичайну пам’ять, і знав безліч пісень. Так хлопчиком - козачком він стояв у кутку, і чекаючи наказів пана, наспівував сумних пісень. Друзі Кобзаря у своїх листах згадували, що за роботою Шевченко, вже будучи дорослою людиною, завжди тихесенько наспівував, зачаровуючи товаришів і свого вчителя «великого Карла» (Карла Брюллова).  
А слухати пісні Тарас Григорович міг годинами, перебуваючи у цей час в якомусь вдячно молитовному настрої.  
Пісня стала найкращим другом Тараса, вона була основою творчості та першою книжкою, з якої поет довідувався про історію народу, його думки, почуття. Згодом про пісню поет писав: «Вона мене і порадить і розважить і правдоньку мені скаже…»


На початку заходу гості мали змогу ознайомитися з буктрейлером на книгу «Усі твори в одному томі», де вміщені всі твори Кобзаря. Автором буктрейлера є бібліотекар читального залу Чупряк  Л., яка також підготувала відео та музичні композиції на пісенну творчість Т. Г. Шевченка.
Учасниками заходу були студенти і викладачі музичного училища, зокрема ансамбль «Ятрань» солістка Косарчук В. під керівництвом викладача Кітрар О. М., та тріо дівчат, в складі Коваль І., Добровольської С., Горили Т. під керівництвом викладача, композитора Желєзняка С. В.


 
Велику невгасиму любов до народної пісні Т. Шевченко проніс через усе своє життя. Народна пісня в його творах звучала голосами кирилівських співаків, сумними переборами кобзарів і лірників. З цією сторінкою його творчості ознайомили присутніх бібліотекарі читального залу Давидова Н. та Зуб І. 

Більшість своїх віршів Т. Шевченко творив як пісні. З «Кобзаря» оспівано в різних музичних формах 250 творів. На творчість поета відгукнулося 120 композиторів. Нині кількість творів на слова Т. Шевченка сягає понад півтисячі. Дослідники творчості поета, відзначаючи чудове виконання ним народних пісень, називали його «наш соловей» (П. Куліш). Т. Шевченко мав хороший музичний слух і приємний голос, який мимоволі проймав душу.


Завідуюча відділом обслуговування центральної бібліотеки Шиян Л. М. детально висвітлила музичний світогляд поета. Також вона ознайомила присутніх з книжковою виставкою, на якій було представлено багато книг, що розкривають багатогранний талант Т. Г. Шевченка.Наша дума, наша пісня
Не вмре не загине.
От де, люди, наша слава,
Слава України.Немає коментарів:

Дописати коментар