Черкаська обл. м. Умань вул. Незалежності 1 тел. 04744 5-27-49 E-mail: centrallibrary19@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100022528305437

середа, 26 січня 2022 р.

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

 

Мертві не пробачать, живі не забудуть

     27 січня вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв у всіх європейських державах.

     Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

     Люди мають знати про переломні та трагічні моменти у нашій історії, тому в читальній залі нашої бібліотеки експонується виставка-реквієм "Мертві не пробачать, живі не забудуть" до цієї трагічної дати, адже тільки усвідомлюючи минуле, можна розраховувати на мир та єдність у майбутньому.Немає коментарів:

Дописати коментар