Черкаська обл. м. Умань вул. Незалежності 1 тел. 04744 5-27-49 E-mail: centrallibrary19@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100022528305437

вівторок, 18 лютого 2025 р.

 

Цікаві долі славетної родини

     Обличчя історії України формують особистості. Це ті видатні історичні постаті, які залишили свій важливий внесок в історії та стали гордістю України.

     Яскравим прикладом цього є потужний і патріотичний рід Симиренків. Родина відома своєю корисною діяльністю, багатьма меценатами та благодійниками. Багато добрих справ зробили Симиренки для української культури: допомагали утриманню хору В. Лисенка, етнографічним дослідженням П. Чубинського, фінансували видання газет і журналів українською тощо. П’ять поколінь Симиренко – це цвіт української нації.

     Симиренки – родина славних земляків, успішних підприємців і меценатів, котрі вийшли з кріпаків та успішно розбудовували Україну. Із клаптика землі на Черкащині, який купив колишній козак Степан Симиренко, його діти й онуки виростили цілу цукрову імперію. А пізніше – стали засновниками наукового садівництва в Україні.

     У родині шанували українські народні традиції, дітей виховували в повазі до славетної історичної минувшини.

     Одним із талановитих представників цієї родини був Левко Платонович Симиренко – людина енциклопедичних знань і високої європейської культури.

     Український помолог Левко Симиренко народився 18 лютого 1855 року на хуторі Мліїв (нині Черкащина), в родині Платона Симиренка, промисловця-цукрозаводчика, одного зі засновників раціонального садівництва в Україні.

      Саме Платон Симиренко, батько Левка Симиренка, був не лише талановитим підприємцем, а й садівником. У своїх садах у Млієві він вирощував й удосконалював різноманітні плодові сорти. Тож не дивно, що його син, Левко став одним із найвідоміших українських помологів.

     Найвідоміший плід його праці – сорт яблука Ренет Симиренка, названий на честь батька, Платона Симиренка. Ці зелені яблука відомі кожному українцю.

     Його життя було прикладом служіння науці. Він створив перший в країні помологічний розплідник, який мав колекції плодових, горіхоплідних, ягідних і декоративних культур, підготував тритомну працю «Кримське промислове плодівництво», створив вітчизняну наукову школу садівництва та розплідництва, підготував першу вітчизняну наукову роботу «Помологія», що побачила світ лише через 40 років після вбивства ученого.

     Краєзнавчий куточок «Цікаві долі славетної родини», що експонується зараз в читальній залі нашої бібліотеки, присвячений 170-й річниці від дня народження нашого славетного земляка – Левка Платоновича Семеренка.

     Тож запрошуємо відвідати нашу бібліотеку та ознайомитися з цікавими фактами життя та наукової діяльності видатного українського вченого - садівника, який здобув світову популярність.






Немає коментарів:

Дописати коментар