Черкаська обл. м. Умань вул. Незалежності 1 тел. 04744 5-27-49 E-mail: centrallibrary19@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100022528305437

середа, 16 червня 2021 р.

 

 

Інформаційно-правовий


 дайджест

 

«Умій сказати – ні!» 

Молодь – майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати чи не найголовнішим об’єктом піклування як суспільства, так і держави. Разом з тим все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення – споживання дітьми та підлітками спиртних напоїв. Адже алкоголь особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його.

Алкоголь – це легкий наркотик з важкими наслідками. Як і всі наркотичні речовини, він викликає залежність. Систематичне вживання спиртного веде до підвищення стійкості до спирту.

Алкоголізм потребує дуже складного і тривалого лікування, а результати такого лікування часто є невтішними. Виражений токсичний вплив алкоголю на організм, в тому числі слабоалкогольних напоїв, тяжкі соціальні, медичні, психологічні наслідки алкоголізації, швидке формування алкоголізму у дітей, підлітків, молоді, вважається неприпустимим свідоме, спрямоване залучення цього контингенту до споживання алкоголю.

Важко уявити собі шкоду, що викликається в підлітка хоча б одноразовим вживанням вина або навіть пива. Особливо болісно вражають факти «післяалкогольного відпочинку» молоді. Ось окремі приклади з сучасного сьогодення за останні два роки:

перебуваючи у нетверезому стані, брат зарізав кухонним ножем власну 5-річну сестричку, яка набридала йому своїм «лепетом»;

підліток викрав у тата грузовий автомобіль, щоб покататися та переїхав односельчанина;

на березі річки за селом юнак наніс тілесні пошкодження іншому підлітку через «неподілену» кохану;

інший неповнолітній, після вживання спиртних напоїв, пішов купатися на річку, де й потонув.

Цей гіркий список можна продовжувати... Проте, усі справи (кримінальних чи хуліганських вчинків) розглядаються у судовому засіданні і лише на лаві підсудних, звинувачений починає обдумувати результат власних вчинків, а батьки, у більшості випадків, – шукають винних у тому що сталося.

Неодноразово доведено, що найкраща профілактика алкоголізму серед підлітків – це приклад батьків, їх увага до проблем дітей. Варто з раннього віку подбати про те, щоб у дитини було корисне захоплення, записати його на гурток, у художню або музичну школу, спортивну секцію. У цьому випадку ризик, що підліток зв’яжеться з поганою компанією і буде пити від нудьги, значно менший. Підштовхнути підлітка до вживання алкоголю може як бездоглядність, атмосфера вседозволеності, так і гіперопіка, надмірна суворість, «закручування гайок». Тому, у процесі виховання дитини, починаючи з підліткового віку, дуже важливо дотримуватися «золотої середини». Тож, хто, як не батьки, у першу чергу повинні попередити вживання алкоголю дітьми, а не сприяти їм у цьому, мовляв: «з моєю дитиною такого не станеться...»

Здоров’я – спосіб життя людини. Давно доведено – все, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре здоров’я містить у собі досягнення мети у житті людини, її інтереси і корисні звички. Це почуття сповнене любові до самого себе.

Шановні батьки! Знайте коло знайомих та друзів своїх дітей, володійте інформацією щодо місця їх перебування у вечірній час. Не забувайте про те, що:
- якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді, правоохоронцями складається протокол на його батьків за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей». Після чого батьків підлітка - правопорушника чекає суд, який розглядає такі протоколи і, відповідно, виносить рішення про покарання. Штраф, як правило, від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Іноді обмежуються попередженням.
- якщо ж дитині від 16 до 18 років, то за розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані в громадських місцях,  правоохоронцями складається протокол на неповнолітнього за  ст.178 КУпАП «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п'яному вигляді». Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Алкоголізм – це хвороба розуму, душі і тіла водночас. Наша біда полягає в тому, що алкоголізм в Україні молодшає з кожним роком. Сьогодні він уже з дитячим обличчям. Важко надіятися, що з підлітка виросте нормальна людина, якщо він пристрастився до чарки. А це ж майбутній будівник нашої держави! Алкогольний конвеєр потрібно зупинити!

 Заборони і штрафи є заходами боротьби з правопорушеннями неповнолітніх, але більш ефективною, є профілактична антиалкогольна робота, формування в суспільстві стійкого негативного відношення до алкоголю, відповідального ставлення до батьківства.

Вживання алкоголю в цьому віці є ключовим фактором дитячої смертності: автокатастроф і смертельних травм.

Тож батьки, саме ви відіграєте головну роль у формуванні світогляду дітей, вам потім доводиться і відповідати за їхні вчинки та вирішувати їх проблеми. У силах батьків уберегти свою дитину від неприємностей.

Пам’ятайте: здоров’я ваших дітей залежить від вас самих!
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар